TEKKEÖNÜ PLAJI SANAL TURU

Tekkeönü Plajı sanal turuna buradan ulaşabilirsiniz.

TEKKEÖNÜ PLAJI


Bartın – Kurucaşile yolu üzerinde Ovatekkeönü sınırları içerisinde, Bartın’ın 53 km doğusunda, Kurucaşile’nin 9 km batısında bulunan plaj yaklaşık 300 metrelik doğal sığ kumsalı ile yaz aylarında yoğun rağbet gören plajlardan biridir. Hisar (Tekkeönü) Köyü, plajı, kalesi, ahşap yat ve balıkçı teknelerinin yapıldığı tersaneleri ile günübirlik ziyaretçilerin ilgi odağıdır.

ULAŞIM


Tekkeönü Plajı’na ulaşım Bartın-Kurucaşile yolu üzerinden sağlanır. Bartın’a 53 km, Kurucaşile’ye 9 km uzaklıktadır. Bartın’a ulaşım:

Karayolu: Bartın İlinin toplam karayolu uzunluğu 281 km olup, bunun 142 km’si devlet yolları, 139 km’si de il yolları ağında yer alır. İlde otoyol yoktur. Bartın’ın şehirlerarası ulaşımını sağlayan karayolu; batıda Çaycuma-Devrek (Zonguldak) – Mengen-Yeniçağa (Bolu), güneyde de Safranbolu (Karabük)-Gerede (Bolu) üzerinden E-80 Otoyolu ile E-5 Devlet yoluna ulaşmaktadır. Doğuda Cide (Kastamonu), güneyde de yine Safranbolu (Karabük) üzerinden Orta ve Doğu Karadeniz ve İç Anadolu’ya açılmaktadır.

Havayolu: Bartın’a en yakın havalimanı, 38 km uzaklıktaki Saltukova (Zonguldak) Havalimanı’dır. Havaalanı 2009 Temmuz ayı itibarı ile faaliyete geçmiştir.

Demiryolu: Bartın İli sınırları içinde demiryolu ağı bulunmamaktadır. Bartın’a demiryolu ile ulaşım, İl merkezine 38 km uzaklıktaki Saltukova Tren İstasyonu ile sağlanmaktadır.

NELER YAPABİLİRSİNİZ?


-Tekkeönü’nde eski usül tekne yapımını görebilir, yılların ustalarını çalışırken fotoğraflayabilirsiniz.
-Sakin plajında güneşlenip denizin tadını çıkarabilirsiniz.
-Günübirlik turlarla ıssız koyları gezebilirsiniz.
-Yakın yerlerde bulunan tarihi ve kültürel değerlerimizi tanıyabilirsiniz.
-Civar köylerden doğal ürünler satın alabilirsiniz.
-Karadenizimizin nimeti lezzetli balıklarımızın tadına bakabilirsiniz.