LAV KAYALIKLARI SANAL TURU

Güzelcehisar Lav Kayalıklarına ait sanal tura buradan ulaşabilirsiniz.

GÜZELCEHİSAR LAV SÜTUNLARI


Güzelcehisar Plajı’nın batısında bulunan Lav Sütunları, 80 milyon yıl öncesine aittir. Denizden bir duvar gibi yükselen sütun yapılı lavlar, buradan deniz kıyısı boyunca Mugada Koyu’na kadar ulaşmaktadır.

ULAŞIM


Güzelcehisa Lav Kayalıkları ve Lav Sutunları Bartın merkeze bağlı güzelcehisar mevkiindedir. Ulaşım oldukça kolaydır. Bartın merkezden Güzelcehisar’a Boğaz Caddesi üzerinden devam ederek İnkumu istikametine 15 km’dir. Bartın’a Ulaşım:

Karayolu: Bartın İlinin toplam karayolu uzunluğu 281 km olup, bunun 142 km’si devlet yolları, 139 km’si de il yolları ağında yer alır. İlde otoyol yoktur. Bartın’ın şehirlerarası ulaşımını sağlayan karayolu; batıda Çaycuma-Devrek (Zonguldak) – Mengen-Yeniçağa (Bolu), güneyde de Safranbolu (Karabük)-Gerede (Bolu) üzerinden E-80 Otoyolu ile E-5 Devlet yoluna ulaşmaktadır. Doğuda Cide (Kastamonu), güneyde de yine Safranbolu (Karabük) üzerinden Orta ve Doğu Karadeniz ve İç Anadolu’ya açılmaktadır.

Havayolu: Bartın’a en yakın havalimanı, 38 km uzaklıktaki Saltukova (Zonguldak) Havalimanı’dır. Havaalanı 2009 Temmuz ayı itibarı ile faaliyete geçmiştir.

Demiryolu: Bartın İli sınırları içinde demiryolu ağı bulunmamaktadır. Bartın’a demiryolu ile ulaşım, İl merkezine 38 km uzaklıktaki Saltukova Tren İstasyonu ile sağlanmaktadır.

NELER YAPABİLİRSİNİZ?


-Bartın ırmağı üzerinde tekne turu yapabilirsiniz.
-Bartın ırmağı kenarında bulunan park ve bahçelerde dinlenebilir, dilediğinizce gezebilirsiniz.
-Bartın ırmağında balık tutabilirsiniz.
-Fotoğraf çekebilir, uzun yürüyüşler yapabilirsiniz.
-Çağlayan yakınındaki mesire alanlarında dinlenebilir, piknik yapabilirsiniz
-Kemer Köprü üzerinden Bartın Irmağını seyredebilirsiniz.
-Irmak üzerinden Karadenize kadar tekneyle gidebilirsiniz.
-Irmak kenarında bulunan yöresel lokantalarımızda yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.