KURUCAŞİLE SANAL TURU

Kurucaşile İlçemizin sanal turuna buradan ulaşabilirsiniz.

KURUCAŞİLE PLAJI


Bartın’a 62 km uzaklıktaki Kurucaşile ilçe merkezindedir. Liman mevkiinde bulunan iki küçük plaj özellikle ilçe merkezinde denize girmek isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

ULAŞIM


Kurucaşile’ye ulaşım Bartın-Kurucaşile yolu (D010) yolu üzerinden sağlanır.Kurucaşile-Bartın arası 62 km’dir. Bartın’a ulaşım:

Karayolu: Bartın İlinin toplam karayolu uzunluğu 281 km olup, bunun 142 km’si devlet yolları, 139 km’si de il yolları ağında yer alır. İlde otoyol yoktur. Bartın’ın şehirlerarası ulaşımını sağlayan karayolu; batıda Çaycuma-Devrek (Zonguldak) – Mengen-Yeniçağa (Bolu), güneyde de Safranbolu (Karabük)-Gerede (Bolu) üzerinden E-80 Otoyolu ile E-5 Devlet yoluna ulaşmaktadır. Doğuda Cide (Kastamonu), güneyde de yine Safranbolu (Karabük) üzerinden Orta ve Doğu Karadeniz ve İç Anadolu’ya açılmaktadır.

Havayolu: Bartın’a en yakın havalimanı, 38 km uzaklıktaki Saltukova (Zonguldak) Havalimanı’dır. Havaalanı 2009 Temmuz ayı itibarı ile faaliyete geçmiştir.

Demiryolu: Bartın İli sınırları içinde demiryolu ağı bulunmamaktadır. Bartın’a demiryolu ile ulaşım, İl merkezine 38 km uzaklıktaki Saltukova Tren İstasyonu ile sağlanmaktadır.

NELER YAPABİLİRSİNİZ?


-Kurucaşile ilçe merkezimizde her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
-Eski usül tekne yapımını görebilir, yılların ustalarını çalışırken fotoğraflayabilirsiniz.
-Sakin plajında güneşlenip denizin tadını çıkarabilirsiniz.
-Günübirlik turlarla ıssız koyları gezebilirsiniz.
-Yakın yerlerde bulunan tarihi ve kültürel değerlerimizi tanıyabilirsiniz.
-Taş saç yapımını görebilir, satın alarak değişik yemekler yapabilirsiniz.
-Karadenizimizin nimeti lezzetli balıklarımızın tadına bakabilirsiniz.