KIZILKUM PLAJI SANAL TURU

Kızılkum Plajı sanal turuna buradan ulaşabilirsiniz.

KIZILKUM PLAJI


Bartın’ın kuzeybatısında ve 27 km uzaklıkta olup, 3 km’lik uzunluğuyla yörenin en uzun plajlarındandır. Oldukça bakir bir sahili vardır. Özellikle yalnızlığı tercih edenler için idealdir.

ULAŞIM


Kızılkum’a ulaşım Bartın üzerinden sağlanır. Bartın İnkumu yolu takip edilerek sırasıyla , İnkumu, Güzelcehisar, Mugada’yı geçtikten sonra Kızılkum yol ayrımından devam ettiğinizde sahile ulaşırsınız. Kızılkum-Bartın arası 275 km’dir. Bartın’a ulaşım:

Karayolu: Bartın İlinin toplam karayolu uzunluğu 281 km olup, bunun 142 km’si devlet yolları, 139 km’si de il yolları ağında yer alır. İlde otoyol yoktur. Bartın’ın şehirlerarası ulaşımını sağlayan karayolu; batıda Çaycuma-Devrek (Zonguldak) – Mengen-Yeniçağa (Bolu), güneyde de Safranbolu (Karabük)-Gerede (Bolu) üzerinden E-80 Otoyolu ile E-5 Devlet yoluna ulaşmaktadır. Doğuda Cide (Kastamonu), güneyde de yine Safranbolu (Karabük) üzerinden Orta ve Doğu Karadeniz ve İç Anadolu’ya açılmaktadır.

Havayolu: Bartın’a en yakın havalimanı, 38 km uzaklıktaki Saltukova (Zonguldak) Havalimanı’dır. Havaalanı 2009 Temmuz ayı itibarı ile faaliyete geçmiştir.

Demiryolu: Bartın İli sınırları içinde demiryolu ağı bulunmamaktadır. Bartın’a demiryolu ile ulaşım, İl merkezine 38 km uzaklıktaki Saltukova Tren İstasyonu ile sağlanmaktadır.

NELER YAPABİLİRSİNİZ?


-Kızılkum ve civarında bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.
-Uzun yürüyüşlere çıkarak doğanın keyfini sürebilirsiniz.
-Günübirlik turlarla ıssız koyları gezebilir dilediğinizce denize girebilirsiniz.
-Yakın yerlerde bulunan tarihi ve kültürel değerlerimizi tanıyabilirsiniz.
-Civar köylerden doğal ürünler satın alabilirsiniz.
-Karadenizimizin nimeti lezzetli balıklarımızın tadına bakabilirsiniz.