KEMAL SAMANCIOĞLU ETNOGRAFYA MÜZESİ SANAL TURU

Kemal Samancıoğlu Etnografya Müzesi sanal turuna buradan ulaşabilirsiniz.

KEMAL SAMANCIOĞLU ETNOGRAFYA MÜZESİ


Bartın’ın eski belediye başkanlarından Kemal Samancıoğlu’nun doğup yaşadığı tarihi ahşap ev, günümüzde etnografya müzesi olarak hizmet vermektedir.  Müzede Kemal Samancıoğlu’nun eşyalarının yanı sıra Bartınlı ailelerin bağışladığı yaklaşık 700 etnografik eser bulunmaktadır. Bartın’daki geleneksel ahşap evlerin güzel bir örneği olan yapı, birçok ziyaretçi tarafından gezilmektedir.

ULAŞIM


Kemal Samancıoğlu Etnografya Müzesi Bartın Merkezde, Orta Mahallede,  Kemal Samancıoğlu  sokaktadır. Bartın’a ulaşım:

Karayolu: Bartın İlinin toplam karayolu uzunluğu 281 km olup, bunun 142 km’si devlet yolları, 139 km’si de il yolları ağında yer alır. İlde otoyol yoktur. Bartın’ın şehirlerarası ulaşımını sağlayan karayolu; batıda Çaycuma-Devrek (Zonguldak) – Mengen-Yeniçağa (Bolu), güneyde de Safranbolu (Karabük)-Gerede (Bolu) üzerinden E-80 Otoyolu ile E-5 Devlet yoluna ulaşmaktadır. Doğuda Cide (Kastamonu), güneyde de yine Safranbolu (Karabük) üzerinden Orta ve Doğu Karadeniz ve İç Anadolu’ya açılmaktadır.

Havayolu: Bartın’a en yakın havalimanı, 38 km uzaklıktaki Saltukova (Zonguldak) Havalimanı’dır. Havaalanı 2009 Temmuz ayı itibarı ile faaliyete geçmiştir.

Demiryolu: Bartın İli sınırları içinde demiryolu ağı bulunmamaktadır. Bartın’a demiryolu ile ulaşım, İl merkezine 38 km uzaklıktaki Saltukova Tren İstasyonu ile sağlanmaktadır.

NELER YAPABİLİRSİNİZ?


-Müzemizde yöremize ait birçok bilgi ve belgeyi görebilirsiniz.
-Bartın merkezde her türü ihtiyacınızı karşılayabilir, konaklayabilirsiniz.
-Bartın’ın tarihi ve doğal güzelliklerini gezebilirsiniz.
-Bartın’a yakın plajlarımızda denize girebilir, günübirlik geziler yapabilirsiniz.