GÖÇKÜN PLAJI


Bartın’a 37 km, Amasra’ya 20 km uzaklıktadır. Bakir plajlardan olan Göçkün, günübirlik kullanıma yeterli donatılara sahiptir..

ULAŞIM


Göçkün’e ulaşım Bartın üzerinden sağlanır. Bartın-Kurucaşile yolu takip edilerek, Amasra, İnpiriyi, Bozköy ve Çakrazşeyhleri geçtikten sonra Yahyayazıcılar Köyü’nden Sola Göçkün-Demirciler istikametine devam ettiğinizde sahile  ulaşırsınız. Göçkün-Bartın arası 37 km, Amasra-Çakraz arası 20 km’dir. Bartın’a ulaşım:

Karayolu: Bartın İlinin toplam karayolu uzunluğu 281 km olup, bunun 142 km’si devlet yolları, 139 km’si de il yolları ağında yer alır. İlde otoyol yoktur. Bartın’ın şehirlerarası ulaşımını sağlayan karayolu; batıda Çaycuma-Devrek (Zonguldak) – Mengen-Yeniçağa (Bolu), güneyde de Safranbolu (Karabük)-Gerede (Bolu) üzerinden E-80 Otoyolu ile E-5 Devlet yoluna ulaşmaktadır. Doğuda Cide (Kastamonu), güneyde de yine Safranbolu (Karabük) üzerinden Orta ve Doğu Karadeniz ve İç Anadolu’ya açılmaktadır.

Havayolu: Bartın’a en yakın havalimanı, 38 km uzaklıktaki Saltukova (Zonguldak) Havalimanı’dır. Havaalanı 2009 Temmuz ayı itibarı ile faaliyete geçmiştir.

Demiryolu: Bartın İli sınırları içinde demiryolu ağı bulunmamaktadır. Bartın’a demiryolu ile ulaşım, İl merkezine 38 km uzaklıktaki Saltukova Tren İstasyonu ile sağlanmaktadır.

NELER YAPABİLİRSİNİZ?


-Sakin plajında güneşlenip denizin tadını çıkarabilirsiniz.
-Buz gibi Göçkün Deresinde balık tutabilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.
-Yakın yerlerde bulunan tarihi ve kültürel değerlerimizi tanıyabilirsiniz.
-Civar köylerden doğal ürünler satın alabilirsiniz.
-Karadenizimizin nimeti lezzetli balıklarımızın tadına bakabilirsiniz.