ÇAĞLAYAN SANAL TURU

Çağlayan’ın sanal turuna buradan ulaşabilirsiniz.

ÇAĞLAYAN


Kocaçay ve Kocanaz Çayı şehir merkezindeki Gazhane Burnu’nda birleşerek Bartın Irmağı’nı oluşturur. 14 km akarak Karadeniz’e ulaşan Irmak, düşük akış hızından dolayı tekne turlarına müsaittir. Ayrıca ırmak üzerinden tekneyle Çağlayan’a ulaşılabilir.

ULAŞIM


Gökırmak üzerinde yer alan Çağlayan Bartın şehir merkezinde, Karaçay Piknik Alanının yanında yer alır. Bartın Merkez Orduyeri Mahallesi’ndedir. Bartın’a Ulaşım:

Karayolu: Bartın İlinin toplam karayolu uzunluğu 281 km olup, bunun 142 km’si devlet yolları, 139 km’si de il yolları ağında yer alır. İlde otoyol yoktur. Bartın’ın şehirlerarası ulaşımını sağlayan karayolu; batıda Çaycuma-Devrek (Zonguldak) – Mengen-Yeniçağa (Bolu), güneyde de Safranbolu (Karabük)-Gerede (Bolu) üzerinden E-80 Otoyolu ile E-5 Devlet yoluna ulaşmaktadır. Doğuda Cide (Kastamonu), güneyde de yine Safranbolu (Karabük) üzerinden Orta ve Doğu Karadeniz ve İç Anadolu’ya açılmaktadır.

Havayolu: Bartın’a en yakın havalimanı, 38 km uzaklıktaki Saltukova (Zonguldak) Havalimanı’dır. Havaalanı 2009 Temmuz ayı itibarı ile faaliyete geçmiştir.

Demiryolu: Bartın İli sınırları içinde demiryolu ağı bulunmamaktadır. Bartın’a demiryolu ile ulaşım, İl merkezine 38 km uzaklıktaki Saltukova Tren İstasyonu ile sağlanmaktadır.

NELER YAPABİLİRSİNİZ?


-Çağlayan yanında bulunan Karaçay Piknik Alanı’nda, dinlenebilir isterseniz piknik yapabilirsiniz.
-Bartın ırmağı’nda balık tutabilir, buz gibi suyun tadını çıkarabilirsiniz.
-Bartın merkezde her türü ihtiyacınızı karşılayabilir, konaklayabilirsiniz.
-Bartın’ın tarihi ve doğal güzelliklerini gezebilirsiniz.
-Bartın’a yakın plajlarımızda denize girebilir, günübirlik geziler yapabilirsiniz.