BARTIN IRMAĞI SANAL TURU

Bartın Irmağı sanal turuna buradan ulaşabilirsiniz.

BARTIN IRMAĞI


Kocaçay ve Kocanaz Çayı şehir merkezindeki Gazhane Burnu’nda birleşerek Bartın Irmağı’nı oluşturur. 14 km akarak Karadeniz’e ulaşan Irmak, düşük akış hızından dolayı tekne turlarına müsaittir. Ayrıca ırmak üzerinden tekneyle Çağlayan’a ulaşılabilir.

ULAŞIM


Bartın Irmağı Bartın şehir merkezinde, şehri boydan boya geçerek Karadenize dökülmektedir. Bu açıdan ulaşım kolaylıkla sağlanır. Bartın’a Ulaşım:

Karayolu: Bartın İlinin toplam karayolu uzunluğu 281 km olup, bunun 142 km’si devlet yolları, 139 km’si de il yolları ağında yer alır. İlde otoyol yoktur. Bartın’ın şehirlerarası ulaşımını sağlayan karayolu; batıda Çaycuma-Devrek (Zonguldak) – Mengen-Yeniçağa (Bolu), güneyde de Safranbolu (Karabük)-Gerede (Bolu) üzerinden E-80 Otoyolu ile E-5 Devlet yoluna ulaşmaktadır. Doğuda Cide (Kastamonu), güneyde de yine Safranbolu (Karabük) üzerinden Orta ve Doğu Karadeniz ve İç Anadolu’ya açılmaktadır.

Havayolu: Bartın’a en yakın havalimanı, 38 km uzaklıktaki Saltukova (Zonguldak) Havalimanı’dır. Havaalanı 2009 Temmuz ayı itibarı ile faaliyete geçmiştir.

Demiryolu: Bartın İli sınırları içinde demiryolu ağı bulunmamaktadır. Bartın’a demiryolu ile ulaşım, İl merkezine 38 km uzaklıktaki Saltukova Tren İstasyonu ile sağlanmaktadır.

NELER YAPABİLİRSİNİZ?


-Bartın ırmağı üzerinde tekne turu yapabilirsiniz.
-Bartın ırmağı kenarında bulunan park ve bahçelerde dinlenebilir, dilediğinizce gezebilirsiniz.
-Bartın ırmağında balık tutabilirsiniz.
-Fotoğraf çekebilir, uzun yürüyüşler yapabilirsiniz.
-Çağlayan yakınındaki mesire alanlarında dinlenebilir, piknik yapabilirsiniz
-Kemer Köprü üzerinden Bartın Irmağını seyredebilirsiniz.
-Irmak üzerinden Karadenize kadar tekneyle gidebilirsiniz.
-Irmak kenarında bulunan yöresel lokantalarımızda yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.